BONCUKLU KALEM OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için boncuklu kalem oyası modeli yapımı

Yazma kenarlarında çok şık duracak görenlerin dikkatini çekecek oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere boncuklu kalem oyası modeli yapım aşamasını göstereceğim. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yaz yaklaşırken çeyiz hazırlıklarını hızlandıranlara yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Çeyizler içerisine eklenecek olan yazmaların kenarlarını süsleyerek çeyizler içerisine eklemeniz daha şık olacaktır. Her yörenin adeti farklıdır ama gelinlerin çeyizleri mutlaka açılır ve bakılır. Sizlerde çeyizlerinizi gösterirken içerisine ekleyeceğiniz el işleri ile harika çeyizler hazırlayabilirsiniz. Bugün sizlere oya modeli yapımı göstereceğim. Ama oya modeli dışında çeyizler içerisine ekleyeceğiniz lif modelleri, danteller, yelek, şal ve patikler için de sayfamızda yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Tığ işi boncuklu oya modeli yapımı için burada yazma ile uyumlu renkte olan ip kullanılmış. Mavi yazmanın kenarına mavi ip kullanılırken beyaz renkte boncuklar seçilmiş. Burada modelin adı kalem oyası olsa da kalem kullanmak yerine burada olduğu gibi kalın pipetlerde kullanabilirsiniz. Bu şekilde de modeli burada olduğu gibi harika bir şekilde yapabilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına iki zincir çekilerek tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise model kurulumuna başlanmış. Bir kalın pipet yardımı ile ilmekler alınmış. Burada yapılan oya modeli iki sıra olarak yapılmış. Boncuklar modelin alt kısmında kullanılmış ve üzerine ilmekler alınmış. İkinci sırada da aynı işlem yapılmış.

Bu oya modeli burada yazma kenarı için iki sıra olarak yapılmış. Siz bu modeli isterseniz mevlit örtüsü kenarına da yapabilirsiniz. Mevlit örtüsü kenarına yaparken de üç sıra olarak yapabilirsiniz. Model çok şık ve zarif olduğu için mevlit örtüsü kenarında da çok şık olacaktır. Video içerisinde yapım aşaması detaylı bir şekilde anlatıldığı için zorlanmadan üç sıra halinde de modeli yapabilirsiniz.

Boncuklu kalem oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ3yBzn5HFtbDaGSDYAqWyw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu