BONCUKLU AJURLU TIĞ İŞİ BAYAN PATİK ÇORAP MODELİ YAPIMI

Tığ işi ajurlu boncuklu bayan patik çorap modeli yapımı

Bayanlar için çok şık ve gösterişli bir patik modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda vidolu anlatım ile vereceğim tığ işi ajurlu patik modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir model. Aşağıda yapım aşaması verilen videolu anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu patik modelini yapabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapan ve şık patik modelleri arayanlar için her zaman yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün yine üzerine eklenen renkli boncuk detayları ile dikkatleri çekecek olan tığ işi kolay bir patik modelinin yapımını sizlere göstereceğim. 

Tığ işi bayan patik modeli yapımı için burada ince bir örgü ipi kullanılmış. Burada ip üzerine küçük boncuklar geçirildiği için daha ince bir ip tercih edilmiş. Boncuk olarak ise renkli cam boncuklardan büyük olanlar kullanılmış. Dilerseniz tek renk boncuklarda kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli 39 numara için oldukça uygun. Daha büyük veya daha küçük bir patik modeli yapmak isterseniz sayınızı 3 arttırıp veya 3 eksiltmeniz gerekir. Patik modeli yapımına uç kısımdan başlanıp tırabzanlar yapılmış. Daha sonra ise hem patiğin üst kısımdaki boncuklu kısım yapılmış hem de taban kısmı yapılarak patik modeli yapımı ilerlemiş.

Tığ işi ajurlu patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu