BEYAZ ÇİLEK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarı için çilek şeklinde dantel modeli yapımı

Havlu kenarları için yapılmış birbirinden şık ve gösterişli dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere beyaz çilek havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modellerini sizlere gösterirken havlu kenarı danteli, salon takımı, yatak odası takımı, vitrin takımı gibi farklı dantel modeli örneklerini göstermeye çalışıyorum. Çeyizler içerisinde şık ve gösterişli takımlar oluşturmak istiyorsanız farklı dantel modellerini deneyebilirsiniz. Özellikle havlu kenarlarını çeşit çeşit dantel modelleri ile süsleyerek daha güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Havlu kenarlarını iğne oyasından yapılan danteller ile de süsleyebilirsiniz. Ama iğne oyasını öğrenmek zordur ve zaman alır. Bunun yerine tığ işinden yapılmış olan dantel modellerini deneyebilirsiniz.

Bugün göstereceğim havlu kenarı dantel modeli yapımı için Altınbaşak markasından 50 numara beyaz ip ile yine Altınbaşak markasından 5 numara koyu pembe bir renk seçilmiş. Tığ olarak ise burada 22.05 m’lik bir tığ kullanılmış. El sıklığınıza göre tığ numarasını ayarlayabilirsiniz.

Dantel modeli yapımına orta kısımdaki beyaz renk ile başlanmış. Burada model yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Modelin yapımı oldukça kolay. Tığ işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla bu dantel modelini yapabilir.

Dantel modeli için orta kısım 50 cm uzunlukta yapıldıktan sonra alt kısımdaki pembe modelin yapımına geçilmiş. Burada pembe kısım yapılırken orta kısımdaki beyaz dilimlerde birbirine eklenilerek devam ediliyor. Alt kısım yapılırken hem modeller birbirine ekleniyor hem de kenar bandı yapılmış oluyor. Daha sonra ise her bir beyaz motifin üzerinde yer alan pembe kısım yapılmış model tamamlanmış.

Bu dantel modeli görüntü itibariyle mutfak havlularının kenarına da yapılabilecek bir tasarım. Ama el havlularının kenarında da çok şık duracaktır. Pembe ile yapılan kısmı farklı renkler ile de deneyebilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:  https://www.youtube.com/c/Eli%C5%9FiEmek%C4%B0ster

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu