BEŞ ŞİŞ İLE ÇEYİZLİK PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizler için beş şiş patik modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün oldukça şık ve gösterişli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir patik tasarımı göstermek istiyorum. Beş şiş patik modeli kullanılan renkler ve modeli ile harika olmuş. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler için yeni patik modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Hem şiş örgüsünden yapılmış olan hem de tığ işinden yapılmış olan örnekleri sizlere daha önce gösterdim. Bugün ise beş şiş ile yapılmış bir patik modeli göstermek istedim.

Beş şiş çeyizlik patik modeli 37 38 numara ayak için yapılmış. Videodaki anlatımı takip edip patiğin nasıl büyültüleceğini öğrenip daha büyük patik modelleri yapabilirsiniz. Patik yapımı için 3 numara beş tane şiş kullanılmış. İp olarak krem rengi yeşil ve mor renk ipler kullanılmış.

Patiğin yapımına uç kısımdan başlanıyor. Burada ilk başlama kısmı tığ ile başlanmış. Önce 8 zincir çekilmiş ve bu 8 zincir üzerinden ilmekler alınmış. Zincir üzerinden ilmekler alınırken zincirin önce bir tarafından 8 ilmek alınmış daha sonra dönülüp diğer kısmından da 8 ilmek alınmış. Buradan sonra ise burun kısmında düz bir örgü modeli yapılmış. Patiğin diğer kısmında krem rengi ip ile hem model yapılmış hem de küçük çiçek modelleri yapılmış.

Patiğin yapımı size ilk başta zor görünebilir. Beş tane şiş kullanılacağı için korkabilirsiniz ama videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan kolaylıkla modeli öğrenebilirsiniz.

Beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu