BEBEKLER İÇİN KULLANILABİLECEK ÇOK AMAÇLI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile bebekler için örgü modeli yapımı

Bebekler için yapılacak örgü işlerinde kullanabileceğiniz güzel bir model arıyorsanız bugün sizlere çok şık yapımı da kolay olan bir model anlatımı göstermek istiyorum. Bebekler için yapacağınız örgü işlerinde kullanabileceğiniz bu iki şiş bebek örgü modeli çok harika bir tasarım. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yapacağınız örgü işlerinde kullanmanız için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış bir örnek model anlatımı göstereceğim. Bu örgü işi ile bebeklere çok şık yelekler, hırkalar, kazaklar yapabilirsiniz. Kız bebekler için yapacağınız elbiselerin etek uçlarında kullanabilirsiniz. Bebekler için yapacağınız eteklerde kullanabilirsiniz. Birde bebekler için yapılacak battaniyelerde de bu model kullanılabilir. Hatta bebekler için bu model ile hırka, yelek, elbise battaniye yapıp güzel bir takım oluşturabilirsiniz. Model her yerde çok şık duracaktır.

Bence bu bebek örgü modeli çocuklar için yapılacak örgü işlerinde de kullanılabilir. Hatta bayanlar için hırka ve bluz yapımında da kullanılabilecek bir tasarım. Burada açık renk örgü ipi ile yapılmış olan bu model çok şık olmuş. Açık renk örgü ipi ile bayanlar için çok şık kazaklar yapılabilir. Kısacası bu model bir çok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz çok amaçlı kullanılabilecek bir örgü modeli diyebilirim.

Burada yapılan örnek model için orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Hem pembe ip ile hem de beyaz renk ile yapılan bu model çok şık olmuş. Şiş olarak ipe uygun kalınlıkta 3 numara şiş kullanılmış.

İki şiş örgü modeli 10 ilmek üzerine kuruluyor. Yapacağınız örgü işine göre 10 un katlarında ilmek alıp birde üzerine artı bir ilmek alıp model yapımına başlayabilirsiniz. Video içerisinde modelin yapım aşaması açıklanmış. Daha sonra ise bu model ile bir yelek yapılmış. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını içeren videoyu da sizlere göstereceğim.

İki şiş bebek örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu