BEBEK YELEĞİ RENDE ÖRNEĞİ MODELİ YAPIMI

Bebekler için rende modeli ile yelek yapımı

Bugün sizlere çok şık hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için yapabileceğiniz yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Rende modeli olarak adlandırılan bu şiş örgüsünün yapımını öğrenerek farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Bebek yeleği rende örneği modeli şiş örgüsü ile yapılan bir model. Burada yelek modeli yapılırken önce lastik yapılmış ve daha sonra modelin kurulumuna geçilmiş. Şiş ile örgü örmeyi bilenler modelin yapımını kolayca öğrenebilirler. Tabi bütün detayları öğrenmek için videoda verilen anlatıma ve sayılara dikkat etmeniz gerekir.

Burada gösterilen rende örgü modeli aslında daha büyük çocuklar için veya kendinize yapacağınız örgü işlerinde de kullanabileceğiniz bir model. Burada verilen ölçüler dışında siz daha büyük yelekler yapmak için buradaki detaylara dikkat ederek ilmek sayısını alabilirsiniz.

Yelek modeli yapımı için bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. Siz kullandığınız ip türüne göre şiş numarasını tercih edebilirsiniz.

Sevda Hanım buradaki yelek modeli yapımı için ön kısımda 39 ilmek almış. Bu ilmeklerin üzerine 4 diş haroşa ördükten sonra modelin kurulumuna geçilmiş. Burada yine yeleğin yan kısımlarında haroşa örgüsü yapılmış orta kısımda ise model kullanılmış. Arka kısımda ise 63 ilmek alınarak başlanmış. Video içerisinde modelin yapım aşamaları ve detayları çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Bebek yeleği rende örneği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu