BEBEK PANÇOSU YAPIMI

Şiş örgüsü ile yakalı bebek pançosu yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış harika bir bebek panço modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar bu pançoyu yaparak önümüzdeki kış için kullanıma hazırlayabilirler. Bu pançonun yapımını aşağıdaki videoda detaylı anlatım olarak sizlere vereceğim.

Bugün göstereceğim bebek pançosu 0-3 aylık bebekler için uygun. Ama video içerisindeki anlatımda bu pançonun daha büyük bebekler için nasıl yapılacağı da açıklanmış. Buradaki detayları takip ederseniz daha büyük bir panço modeli yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek panço modeli yapımı için kalın bir örgü ipi kullanabileceğiniz gibi burada olduğu gibi elinizdeki ipi iki kat halinde de kullanabilirsiniz. Burada Kartopu markalı ipin Gonca serisi ip kullanılmış. Krem rengi bu ip ince olsa da iki kat haline getirilerek kullanılarak kalın bir ip elde edilmiş. Şiş olarak ise 5 numara misina şiş kullanılmış.

Panço modeli iki bölüm halinde yapılmış. Öncelikle pançonun arka kısmı yapılmış. Daha sonra ise ön kısım yapılmış. Ön kısımda bir burgu modeli kullanılmış. Bunun yanında yaka kısmı yapılmış ve pançonun uçlarına püsküller yapılarak panço tamamlanmış. Suna Hanım video içerisinde baştan sona kadar pançonun yapılışını detaylı bir şekilde açıklamış. Buradan takip ederek rahatlıkla bu panço modelini yapabilirsiniz.

Bebek panço modeli yapımı için aşağıdaki detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu