BEBEK ELBİSESİ JİLE YAPIMI

Şiş örgüsü ile bebek elbisesi yapımı

Bebekleri için örgü örmeye devam eden anneler için bugün harika bir elbise modeli yapımı göstermek istiyorum. Görür görmez çok beğendiğim bebek elbisesi yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren bir videoda vereceğim.

Bebekler için yapılabilecek yeni örgü modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün kız bebeklere yapabileceğiniz harika bir elbise modelini sizlere göstermek istedim. Şiş örgüsü ile yapılmış bu elbise modelinin detaylı yapım aşamasını videodaki anlatımdan takip ederseniz sorun yaşamadan burada olduğu gibi harika bir elbise modeli yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek elbise modeli 0-1 yaş arası bebekler için yapılmış. Aslında buradaki detaylara dikkat ederseniz daha büyük elbiselerde yapabilirsiniz. Burada elbise yapımı için anti peeeling özelliği olan Himalaya Everday bebe lux ip kullanılmış. Şiş olarak ise eli sıkı olanlar 4 numara eli bol olanlar ise 3,5 numara şiş ile örebilir.

Elbise modeli yapımına etek ucundan başlanmış. Burada karnabahar modeli kullanılmış. Etek ucu yapıldıktan sonra eksilterek elbisenin yapımına geçilmiş. İki parça halinde yapılan bu elbise modelinde karnabahar model, horoşa ve düz örgü kullanılmış. Bunların nasıl yapıldığı video içerisinde açıklanmış. Ayrıca yaka ve kol kesimleri hakkında da detaylı bilgiler video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz zaman burada olduğu gibi harika bir elbise modeli yapabilirsiniz.

Bebek elbisesi yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu