BAYRAM ŞEKERİ BEBEK ELBİSE MODELİ YAPIMI

Tığ işi bebek elbise modeli yapımı

Kız bebekler için örgüden yapılmış harika bir elbise modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Bayram şekeri bebek elbise modeli kullanılan renkler ile bebekler üzerinde çok şık duracak harika bir tasarım. Bu elbise modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.BAYRAM ŞEKERİ BEBEK ELBİSE MODELİ YAPIMI

Kız bebekler için yapılmış olan örgü elbise modellerini daha öncede sizlerle paylaşmıştım. Bu elbiseleri kış aylarında kullanabileceğiniz gibi uygun özellikteki ipler seçip bu elbiseleri yaparak yaz aylarında da kullanabilirsiniz. Bugün size göstereceğim elbise tam da bu şekilde yazın kullanabileceğiniz harika bir tasarım.

Örgü bebek elbise modeli yapımı için burada sarı ve beyaz renkte örgü ipi seçilmiş. Dilerseniz tek renk ipte  kullanabilirsiniz dilerseniz de renk renk ipler tercih edip elinizde kalan ipleri kullanıp da bu elbiseyi yapabilirsiniz.

Burada yapılan elbise modeli 1 yaş için yapılmış. Elbiseyi daha farklı bir büyüklükte yapmak isterseniz video içerisinde verilen anlatıma dikkat edip ölçü detaylarını öğrenebilirsiniz. Yaka kısmından başlanarak yapılan elbise modelinde tırabzanlar yapılarak beden kısma kadar gelinmiş. Burada kol ayrımları yapılmış.

Daha sonra ise elbisenin beden kısmı yapılmış. Yine burada da tırabzanlar kullanılıp bir model yapılmış. Etek kısmı yapılırken bir sıra sarı bir sıra da beyaz renk ip ile yapılmış ve bu şekilde elbise modeli tamamlanmış.

Tığ işi bebek elbise modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.