BAYKUŞ KESE LİF MODELİ YAPIMI

Baykuş kese lif nasıl yapılır?

Değişik lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere baykuş kese lif modeli yapımının detaylı anlatımını video olarak sunmak istiyorum. Çocuklar için yapabileceğiniz bu lif modeli çeyizleriniz içerisinde de yer alabilir.

Görüntüsü ile dikkat çeken baykuş görünümlü kese lif modeli için pembe ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Gaga ve ağız kısmında kırmızı ve sarı ipler kullanılırken, gözlerini yapmak için ve göz çevresinde ise siyah lif ipleri kullanılmış.

Baykuş kese lif modeli yapılırken hepimizin bildiği lif modellerinde kullanılan yıldız tekniği kullanılmış. Burada iki parça halinde yıldız model ile kese lifin tabanları hazırlanmış. Daha sonra göz, ağız ve gaga kısımları yine basit tığ işi teknikleri ile yapılarak lif tamamlanmış.

Burada lif modelini yaparken bu şekilde baykuş görünümünü elde etmek için lif modeli yapılırken arttırma ve eksiltmelerin yapılarak lifin şekil alması gerek. Bunun için ise video içerisinde verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz. Lif örmeye yeni başlayanlarda buradaki anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamadan lif modelini ortaya çıkartabilirler.

8 tane fıstık yapılarak lifin yapımına başlanmış. Daha sonra yapılan arttırmalar ile 15 fıstık sayısı elde edilmiş. Bu arada üçgen görünümü elde etmek için beyaz ip ile de modelin yapımına devam edilmiş. Daha sonra ise yapılan eksiltmeler ile lifin taban kısmı tamamlanmış.

Baykuş kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu