BAYANLAR İÇİN YAKADAN BAŞLAMALI BAKLAVA MODELLİ HIRKA YAPIMI

Yakadan başlamalı baklava model ile hırka yapımı

Bayanlar için güzel ve gösterişli bu yılın modasına da uygun olan hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yapılan baklava modeli ile oldukça şık duran bu hırka modeli özellikle genç kızların rahatlıkla kullanabileceği bir tasarım olmuş. Yakadan başlamalı bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bugün bayanlar için yapılmış mevsimlik olarak kullanılabilecek ama kış aylarında da güzel bir atlet veya bluz ile kombinlenebilecek bir hırka modeli göstermek istiyorum. Bu hırka modeli bu yılın modası olan hırkalar gibi kısa olarak yapılmış. Hırka yapımında baklava deseni kullanılsa da hırka modeli basit tığ işi teknikleri ile yapıldığı için zorlanmadan kısa sürede bu hırkayı yapabilirsiniz.

Baklava desenli bayan hırka modeli yapımı için burada coton ipler kullanılmış. Bu ipler yabancı bir markaya ait. Siz video içerisinde ip ile ilgili verilen bilgilere dikkat ederek iplerinizi seçebilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Model yapımına yaka kısmından başlanmış. Burada baklava deseni kullanılmış. Tığ işinde en çok kullanılan bir desendir. Bu desen ile kazaklarda yapabilirsiniz. Burada detaylı bir yapım aşaması yapıldığı için zorlanmadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Hırka modeli yapımı için zincir çekilmiş ve üzerine model yapımına başlanmış. Burada 38 beden için bir hırka modeli yapılmış siz videodaki detayları öğrenip dilediğiniz büyüklükte hırkalar yapabilirsiniz.

Yakadan başlamalı bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=tKDkKOiHgbU

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu