BAYANLAR İÇİN ŞIK BİR YELEK MODELİ

Bayanlar için şık ve gösterişli bir yelek

Bayanlar örgü yelekleri kullanmayı çok seviyorlar. Bugün göstereceğim model de olduğu gibi farklı şekilde örülen şık modeller ise günlük yaşamda daha çok tercih ediliyor. Detaylı yapım aşamalarını vereceğim bu yelek modeline mutlaka göz atmalısınız.BAYANLAR İÇİN ŞIK BİR YELEK MODELİ

Bayan yelek modeli yapımı için naturel bir ipten 4 yumak ip kullanılmış. Burada kullanılan ipin özelliği % 10 bambu, % 14 pamuk ve % 76 akrilik olan bir kullanılmış. Bu ip 4 numara şiş ile örülmüş.

Bayan yelek modeli örülürken çok şık bir model kullanılmış. Kullanılan bu model sayesinde yelek hazır bir yelek görünümü kazanmış. Ön kısımda düğmeler yerine farklı bir ilik tekniği kullanılmış. Buda yeleği daha şık göstermiş.

Bayan yeleği modeli yapımında şiş örgüsü kullanıldığı için şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler zorlanabilirler. Video içerisinde detaylı bir anlatım verilmiş olsa da örgü örmeye yeni başlayanlar ilk başlarda zorlanabilir ve modeli yapmaktan sıkılabilirler. Bu nedenle yanınızda örgü işini bilen birisi olursa daha kolay öğrenebilirsiniz veya videoyu tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Bayan yelek yapımı için videoda çok detaylı bir anlatım veriliyor. Yeleği yapmak isteyenler burada verilen sayılara çok dikkat etmeliler. Işıl Hanım her zaman anlattığı örgü işlerinde en ince ayrıntıya kadar güzel bir anlatım yapıyor. Bu nedenle örgüyü yaparken zorlanmadan yapabilirsiniz.

Bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.