BAYANLAR İÇİN REGLAN KOLLU KAZAK YAPIMI

Reglan kollu kazak nasıl yapılır?

Bayanla için çok şık bir kazak modelinin yapım aşamasını sizlere göstermek istiyorum. Yaz aylarının uzun günlerinde kendiniz için veya kızınız için bu kazağı yaparak kışa hazırlık yapabilirsiniz. Çok şık ve gösterişli bu kazak modeline mutlaka göz atmalısınız.

Reglan kollu kazak yapımı için burada YarnArt Breeze marka ipten parlak siyah bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 5 numara iş kullanılmış. Kullanılan ip sakallı ip olarak adlandırılan iplerden ama ip çok sakallı değil kabarık durmuyor.

Reglan kollu bayan kazak modelinde aslında basit bir örgü modeli kullanılmış. Burada kazağı farklı ve gösterişli kılan kullanılan ipin özelliği. İp hem sakalı ipten hem de simli olunca kazak modeli çok şık durmuş. Ayrıca kazağın yaka kısmında ve kol kısmında yapılan uygulamada kazağı çok şık göstermiş.

Bayanlar için reglan kollu kazak yapımı için istenilen bir kazağın ölçülerini dikkate alarak kazağı yapmaya başlayabilirsiniz. Burada da aynı işlem uygulanarak ölçü alınmış.

Reglan kollu kazak yapımı için burada 60 ilmek alınarak örgüye başlanmış. Daha salaş bir kazak yapmak isterseniz 70 ilmekte alabilirsiniz. Kazağı yaparken her zaman kendinize yaptığınız ölçüye göre ilmek alarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Kazak yapımı için aşağıda videolu anlatım verdim. Bu anlatıma dikkat ettiğiniz sürece kazağı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Reglan kollu kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCqPyB0-CBPGJxvmjO8DwzOA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu