BAYANLAR İÇİN DÜŞÜK KOL KAYIK YAKA YAZLIK KAZAK YAPIMI

Ajur modeli ile bayanlar için yazlık kazak yapımı

Bayanların yazın kullanabileceği değişik örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün düşük kol kayık yaka yazlık kazak yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu kazağın yapım aşamasını ise aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.

Yazlık kullanılabilecek örgü işlerini sizlere daha önce de göstermiştim. Bayanlar yaz ayları için hazırladığı örgü modellerini özellikle yaz aylarında kombinlerini tamamlamak için kullanıyorlar. Bugün yine çok şık ve gösterişli bir kazak modeli yapımını göstereceğim.

Ajur modelli düşük kol bayan kazak yapımı için burada iki tane farklı renk kullanılmış. Kullanılan ipler yazın kullanılabilinecek terletmeyen bir ip. İpin kendinden parlak olması da kazağa ayrı bir hava katıyor.

Kazağın yapımı için önce 99 ilmek atılmış. Burada kazağın ön ve arka kısımlarında hiçbir kesinti ve eksiltme yapılmadan düz bir örgü örülmüş. Video içresinde öncelikle modelin yapımı anlatılmadan kazağın sayıları ile ilgili detaylar verilmiş. Burada verilen sayılara dikkat ederseniz kendi bedeninize uygun bir kazak modeli başlayabilirsiniz.

Düşük kol bayan kazak yapımı için videoda verilen detaylara dikkat etmek çok önemli. Kazağın beden kısmında modelin yapımına dikkat etmek gerekirken yaka kısmında da kayık yaka oluşması için önemli detaylar açıklanmış. Kazağın beden kısmı yapıldıktan sonra kollar yapılmış ve kazak birleştirilmiş.

Ajur modelli düşük kol kayık yaka kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu