BAYAN YELEKLERİ İÇİN FINDIKLI SÜPÜRGE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile fındıklı süpürge modeli nasıl yapılır?

Çeyiz hazırlıkları yapanlar veya örgü işi yapıp satanlar için bugün harika bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim fındıklı süpürge modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu modelin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için sizlere yeni örnekler bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün size yine çok şık bir yelek modeli yapımı göstermek istedim. Şiş örgüsü ile yapılan bu yelek modelinin yapım aşamaları sırası ile bütün detayları ile birlikte video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz zaman model yapımını öğrenebilir ve dilediğiniz büyüklükte yelek modelleri yapabilirsiniz.

Fındıklı süpürge yelek modeli yapımı için angora ip kullanılmış. Burada açık renk krem rengi bir ip seçilmiş ve çok güzel olmuş. Bu şekilde açık renk ipler ile yaparak çeyizlik bir yelek modeli yapabilirsiniz. Günlük kullanım için ise daha koyu renklerde örgü ipleri seçebilirsiniz.

Yelek modelinde yapılan her bir süpürge modeli 16 ilmek üzerine kurulmuş. Birde aradaki kısımlar için 3 ilmek atılmış. Yani yapacağınız yelek modeli için 19 ilmek katlarında ilmek almalısınız. Burada yelek modelinin bir ön parçası yapılmış. Ama video içerisinde sadece modelin yapım aşaması açıklanmış. Yelek modeli yapılırken arka ve ön parçalar olmak üzere 3 parçadan yeleği yapabilirsiniz.

Fındıklı süpürge modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZvEDUxfxWr7VcyGh_mtzzg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu