BALIKÇI YAKA ZİGZAG DESEN ÖRGÜ BEBEK KAZAĞI YAPIMI

Hem kız hem de adam bebekler için hatta daha büyük çocuklar için yapılacak fazlaca güzel bir kazak modelinin yapımını bugün sizlere göstermek isterim. Balıkçı yaka örgü bebek kazak modeli üstündeki zigzag desenleri ile oldukça şık durmuş. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.BALIKÇI YAKA ZİGZAG DESEN ÖRGÜ BEBEK KAZAĞI YAPIMI

Kazak modelleri için bugün sizlere bebekler için yapılmış bir örgü işi göstereceğim. Yaka kısmı bisiklet yakadan değişik olarak balıkçı yaka olarak yapılmış. Bu şekilde daha değişik bir görünüm elde edilmiş. Kazağın gövde kısmında renkli ipler ile zigzag örgü modeli yapılmış. Bu desenler kazağa fazlaca güzel bir hava katmış. Burada lacivert renkli ile meydana getirilen kazak modeli adam bebekler için daha uygun. Siz kız bebekler için yapacaksanız ana renk olarak değişik bir renk seçebilirsiniz.

Balıkçı yaka zigzag bebek kazağı 1-2 yaş için tasarlanmış olsa da daha büyük çocuklarda kullanabilir. Bu kazağın yapımı için ana renk olarak kullanılan lacivert renk örgü ipinden 1,5 yumak kullanılmış. Öteki iplerden ise elde kalan birbiri ile uyumlu örgü ipleri kullanılmış. Şiş olarak ise elinizin sıklığına nazaran 3,5 yada 4 numara misinalı şiş kullanılabilir. Kazak modeli misinalı şiş ile tek parça halinde örülmüş.

Kazak modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Kazağın balıkçı yaka kısmı yapıldıktan sonrasında gövde kısmına geçilmiş. Yaka kısmından sonrasında kol ayrımları yapılıp gövde kısmı yapılmış. Gövde kısmında zigzag örgü modeli yapılmış. Bu örgü modelinin yapımını buradan öğrenip hemen sonra yapacağınız değişik örgü işlerinde de bu modeli kullanabilirsiniz. Gövde kısmı tamamlandıktan sonrasında kolları yapılmış. Burada da misinalı örgü şiş ile kollar yapılıp tamamen dikişsiz olarak kazak modeli tamamlanmış.

Şiş örgüsü balıkçı yaka kazak modeli yapımına dair tüm detaylar video içinde açıklanmış. Hangi yaşa nazaran yapmak isterseniz buna nazaran büyütme işleminden ve öteki detaylardan bahsedilmiş.

Balıkçı yaka örgü bebek kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@ELIFPIRENVISEbebegimorgulerim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.