BALIK SIRTI ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Balık sırtı örgü modeli

Bugün sizlere yine birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz güzel bir model göstermek istiyorum. Balık sırtı örgü modeli bayanlar tarafından oldukça beğenilen ve yapımı merak edilen bir model. Bugün bu modeli öğrenmek isteyenler veya örgü işine yeni başlayanlar için bu modelin detaylı anlatım videosunu sunmak istiyorum.

Balık sırtı örgü modeli; yelek, battaniye, hırka yapımında kullanılabilecek bir model. Yakadan başlamalı yeleklerin beden kısmında balık sırtı model kullanılabilir. Kendiniz bu modeli yine farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Balık sırtı örgü modeli kalın ipler ile örüldüğü zaman daha güzel görünüyor. Özellikle bebek battaniyesi yaparken kadife ipler son zamanlarda oldukça fazla kullanılıyor. Kadife ip ile balık sırtı modelini yaparsanız battaniyeniz çok şık duracaktır. Ayrıca kız çocukları için de erkek çocukları için de bu battaniye modelini kullanabilirsiniz.

Balık sırtı örgü modelini yine yelek veya hırka yapımında da kalın ip ve ipe uygun olan kalın şiş ile örerseniz model çok daha güzel görünecektir.

Balık sırtı örgü modeli yapımı oldukça basit bir model. Bu balık sırtı örgü modeli ile büyük bir bebek battaniyesi yapsanız da model kolay olduğu için ve kalın ip ve şiş ile daha çabuk örülebildiği için battaniyeyi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Videoda modelin yapımı çok basit bir şekilde anlatılmış. Siz buradan detayları öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR2uCQKbR_qIRLb3pvrcSYQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu