BALIK SIRTI MODELİ İLE KOLAY ÇANTA YAPIMI

Tığ işi balık sırtı modeli ile kolay çanta yapımı

Bugün sizlere oldukça şık ve kullanılışlı bir çanta modeli yapımı göstermek istiyorum. Balık sırtı modelli çanta yapımı oldukça basit olan ama bir o kadarda şık bir tasarım. Çantanın yapım aşamalarını aşağıdaki videodan takip edip bu güzel çantayı kısa sürede kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Çanta modelleri için sizlere son zamanlarda oldukça fazla örnek gösterdim. Ben bu tarz örgü çanta modellerini sevdiğim için sizlerle de yeni modelleri bulup paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim çantanın rengi çanta için kullanılan askıları harika olmuş diyebilirim.

Tığ işi balık sırtı çanta modeli için burada pamuklu makrome ip kullanılmış. Yapılmış olan çanta modelinde bej renk kullanılmış. Ben bu renge bayıldım. Kulp olarak yuvarlak olan ahşap veya plastik kulplar tercih edebilirsiniz.

Çanta modelinin yapımına kulpun etrafına ip örülerek başlanmış. Daha sonra istenilen çanta büyüklüğü için zincir çekilmiş. Diğer uca da ikinci kulp eklenmiş. Çanta modeli bu şekilde enine örülerek yapılmış bir tasarım. Zincirin üzerine ilk sırada sık iğneler yapılmış. Daha sonra balık sırtı modeli yapılarak ilerlenmiş.

Burada her bir sıra sonuna gelindiğinde kulpların üzerinden ilmekler alınarak devam edilmiş. Bu şekilde enine bir örgü yapılmış. İstenilen çanta büyüklüğü elde edildikten sonra yan kısımlardan dikilerek çanta modeli yapımı tamamlanmış.

Balık sırtı modelli çanta yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCVHCDB0vfPX5XneaCrkk9NQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu