BAKTÜS ŞAL YAPIMI

Farklı bir baktüs şal yapımı

Baktüs şal adını birçok kişi ilk defa duyuyor olabilir. Baktüs şal üçgen şeklinde olan ama uç kenarları daha uzun olup boyuna rahatlıkla sarılabilen şal modeli diyebiliriz. Aslında bu şal modelini hepimiz biliyoruz ama adı biraz farklı geliyor bize.

Bugün sizlere tığ ile yapılan güzel bir baktüs şal modeli göstermek istiyorum. Tığ ile yapıldığı için bayanlar bu modeli rahatlıkla çıkartabilir. Şiş örgüsü örmeyi bilmeyenler detaylı yapım aşaması verilen videodan bu şalın yapımını takip edebilir.

Baktüs şal modeli yapımı sırasında aslında basit bir tığ işi tekniği olan trabzanlar kullanılmış. Ama şalın yapımı sırasında farklı işlemler yapıldığı için görüntü açısından biraz farklılık oluşmuş.

Video içerisinde şalın yapım aşaması çok güzel detaylı bir şekilde verildiği için buraya özellikle dikkat etmelisiniz. Çünkü burada yapılan anlatım sırasında şal için nerede hangi işlemin yapılacağı, sayılar detaylı bir şekilde verilmiş. Burada bir şeyi yanlış yaptığınız zaman şalınız güzel durmayabilir ve söküp yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Baktüs şal modeli yapımı için videoda şalın örneği yok. Görselde size şalın tamamının nasıl durduğunu verdim. Video içerisinde şalın belirli bir bölümünün yapılmışı gösterilmiş. Bunun üzerinden anlatım yapılarak ilerlenmiş.

Baktüs şal modeli yapımı için burada ithal bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise kalın 5,5 numara tığ tercih edilmiş. Bu tığ numarasına uygun bir ip tercih edebilirsiniz.

Baktüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu