BAKLAVA DİLİMLİ TIĞ İŞİ BAYAN ÇANTA MODELİ YAPIMI

Tığ işi baklava dilimli çanta modeli yapımı

Bayanlar için harika bir çanta modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Baklava dilimli tığ işi çanta modeli oldukça şık ve gösterişli bir tasarım olmuş. Çantanın yapımına dair tüm detayları aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sizlere yeni ve farklı örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün size görünce çok beğendiğim tığ işi ile yapılan bir çanta modeli göstermek istedim. Özellikle el işi yapıp satanlar bu çanta modelinin yapımına mutlaka göz atmalılar.

Baklava dilimli örgü çanta modeli yapımı için burada polyester bir makrome ipi kullanılmış. Bu çantayı yapmak için ise hazır bir çanta tabanı kullanılmış. Bu şekilde çantanın duruşu daha güzel olmuş. Birde bu tabana uygun olan çanta askıları tercih edilmiş. Malzemeler konusunda özellikle ip seçimi konusunda sizde değişiklikler yapabilirsiniz. Video içerisinde bu konuda bilgiler verilmiş.

Çanta yapımına öncelikle tabanın kenar kısmı örülerek başlanmış. Daha sonra tığ işi teknikleri uygulanarak model yapımına başlanıyor. Burada baklava dilimi oluşturulmuş. Bunun yapım aşaması da video içerisinde açıklanmış. İstenilen büyüklükte çanta boyu elde edildikten sonra çantanın içerisine deri bir parça dikilmiş.

blank

Bu parça çantanın daha düzgün durmasını sağlıyor. Bu deri parça üzerine de yine çanta ipinin rengine uygun renklerde bir kumaş seçilip birde astar yapılmış. Bu şekilde çanta modeli tamamlanmış.

Baklava dilimli tığ işi çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu