BAHARLIK ZARF HIRKA YAPIMI

Baharlık hırka yapımı

Bahar aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz serin havalarda sizleri soğuktan koruyacak olan şık ve gösterişli bir hırka modelinin yapım aşamalarını sizlere sunmak istiyorum. Baharlık zarf hırka modeli kısa sürede yapabileceğiniz bu örgü işini şimdi başlayarak kısa sürede tamamlayıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Baharlık zarf hırka modeli yapımında öncelikle tığ ile büyük bir dikdörtgen parça yapılmış. Bu parçanın boyu 85 eni ise 53 cm olarak örülmüş. Bu ölçüler small bedene uygun olacaktır. Hırka salaş bir hırka olacağı için yaparken biraz büyük yapmaya özen gösterin.

Baharlık zarf hırka modeli için renk geçişleri olan bahar aylarında kullanılabilecek bir ip seçilmiş. Sizde bu şekilde renk geçişleri olan veya tek renk ipler tercih edebilirsiniz. Ama ipin çok kalın ve yünlü olmamasına dikkat edin. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış.

Baharlık hırka modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Sadece dikkat edilecek bazı detaylar var. Bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Videoyu takip ettiğiniz sürece zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Baharlık zarf hırka modeli için burada 122 zincir çekilip 120 trabzan yapılmış. İkinci sırada ise çapraz trabzanlar yapılmış. Bu trabzanların nasıl yapılacağını videoyu takip ederek kolayca öğrenebilirsiniz. Hırkanın hemen hemen tamamında bu işlem uygulanarak ilerleniyor.

Baharlık zarf hırka modeli yapımı için aşağıda detaylı anlatım verilmiş olan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu