BAHARLIK HIRKA MODELİ YAPILIŞI

Baharlık kolay tığ işi hırka yapılışı

Havalar iyiden iyiye ısınmaya başladı. Gündüzleri ne kadar sıcak olsa da akşam üzeri yinede havalar serin oluyor. Bu saatlerde üzerinize bir hırka veya şal almanız gerekebiliyor. İşte bugün sizlere bu havalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz çok güzel bir hırkanın yapım aşamasını detaylı olarak sunmak istiyorum.

Baharlık olarak kullanabileceğiniz hırka ve şal modellerini sizlerle daha önce paylaşmıştım. Bugün yine yapımı çok kolay olan birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde yapıp kullanabileceğiniz çok şık bir hırka modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Baharlık hırka modeli için burada mavi bir ip kullanılmış. Bu hırka modelini istediğiniz her renk ile yapabilirsiniz. Burada kullanılan ipin markası Yarn End Classic Mega ip. Siz buradaki ipe dikkate alarak bunun gibi ince ipler tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise 6 numara tığ kullanılmış. Siz farklı kalınlıkta ipler kullanırsanız tığ numaranızı buna göre değiştirebilirsiniz.

Baharlık hırka yapımı için burada 60 zincir çekilerek hırkanın yapımına başlanmış. Burada yapılan ölçü 38-40 bedene uygun bir ölçü siz buradaki anlatımı dikkate alarak yapacağınız ölçüye göre zincir sayınızı arttırabilirsiniz.

Hırka modelinin yapımı için çok basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Siz burada verdiğim videolu anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan hırkayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Baharlık hırka modeli yapımı için aşağıda verilen videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu