BADEMLİ VE FISTIKLI YELEK VEYA ŞAL MODELİ YAPIMI

Farklı bir yelek veya şal modeli yapım aşamaları

Sizlere çok şık bir yelek veya şal modeli olarak kullanabileceğiniz güzel bir bademli fıstıklı örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapım aşamalarını gösteren detaylı video sayesinde modelin yapılışını kolayca öğrenebilirsiniz.

Bademli fıstıklı örgü modeli dilimler halinde yapılan bir model. Tek tek yapılan badem modelleri daha sonra nasıl bir örgü işi yapılacaksa ona göre birleştiriliyor.

Bu bademli fıstıklı örgü modeli şal veya bayan yeleği yapımında kullanılabilecek bir model. Bunun dışında bence uzun bayan hırkaları veya tunikler de yapılabilir. Model çok şık duruyor. Bayanlar bu modeli bluz yapımında da kullanabilirler.

Mevsimlik kullanılabilecek bluzlar için uygun ince ipler seçilerek bu model ile güzel bir bayan bluzu yapılabilir. Bunun dışında yine kendinize göre farklı kullanım alanları geliştirebilirsiniz.

Bademli fıstıklı örgü modeli yapımı için verilen videoda çok detaylı bir anlatım var. Yelek veya şal örüleceği zaman modelin nasıl yapılması gerektiği uç kısımlarının nasıl bitirilmesi gerektiği konusunda bilgiler verilmiş. Bu videoyu dikkatli bir şekilde izleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Bademli fıstıklı örgü modeli yapımı için burada angora simli bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış. Siz ince elinizin alışkın olduğu bir tığ tercih edebilirsiniz.

Bademli fıstıklı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwL3nK64L1QlmB3sg6hhhgQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu