BADEM ŞEKERİ LİF MODELİ YAPIMI

Kolay badem şekeri lif modeli yapımı

Lif örmeye yeni başlayan veya farklı lif modellerini çeyizleri içerisine eklemek isteyen bayanlar bugün göstereceğim badem şekeri lif modeline mutlaka göz atmalılar. Yapımı oldukça basit olan bu lif modeli renkli görüntüsü ile dikkat çekecek olan bir model.BADEM ŞEKERİ LİF MODELİ YAPIMI

Sizlere daha önce farklı lif modellerini göstermiştim. Bu modeller içerisinde yapımı kolay olan modeller olduğu gibi biraz uğraştırıcı ve zahmetli modellerde yer almakta. Ama sizlere her zaman yeni ve farklı lif modelleri göstermeye çalışıyorum ki yaptığınız el işlerinde çeşitliliğiniz çok olsun.

Bugün göstereceğim lif modeli ise yapımı çok basit olan ama görüntüsü ile dikkat çekecek olan bir model. Özellikle tığ ile lif örmeye yeni başlayanlar bu şekilde kolay modelleri yaparak kendilerini geliştirebilirler.

Burada gösterdiğim her örgü işinin ve diğer el işlerinin detaylı yapım aşamasını video ile verdiğim için modelleri yapmakta zorlanmazsınız. Badem şekeri lif modeli için de detaylı yapım aşamasını yine sizlere video olarak vereceğim.

Bu lif modeli yapılırken burada olduğu gibi renk renk lif ipleri kullanabilirsiniz. Elinizde kalan lif iplerini değerlendirmek için de bu modeli yapabilirsiniz. Dilerseniz sadece iki renk ile de bu modeli yapabilirsiniz. Her şekilde de bu lif modeli çok şık duracaktır.

Lif modelinin yapımına köşe kısmından başlanıyor. Model tek bir şekilde fıstıklar yapılarak ilerliyor. Modelin her sırasında ip rengi değiştiriliyor ve yapılan arttırmalar ile model büyültülerek kare bir lif haline getiriliyor. En sonunda ise kenar kısmı için süsleme yapılarak lif modeli tamamlanıyor.

Badem şekeri lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.