AYÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI

Ay çiçeği şeklinde şık bir lif modeli yapımı

Değişik ve şık lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok beğendiğim yapımı da kolay olan şık bir ay çiçeği lif modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Lif modelleri içerisinde çok değişik şık modeller var. Sizlere her zaman bu yeni modelleri göstermeye çalışıyorum ki çeyizleriniz içerisine farklı el işleri ekleyebilin.

Bugün göstereceğim çeyizlik lif modeli ay çiçeği şeklinde yapılmış. Bunun için öncelikle beyaz lif ipi yardımı ile çiçeğin orta kısmı yapılmış. Burada lif modellerinde sıklıkla kullanılan dilimli lif modeli yapılarak başlanmış.

Beyaz lif ipi yardımı ile lifin orta kısmı yapıldıktan sonra yeşil lif ipi ile çiçeğin yaprakları yapılmış. Burada dikkat edilecek detay her bir yaprak ayrı ayrı yapılıyor. Yani önce bir yaprak dilimine başlanmış ve tamamlanmış daha sonra diğer yapraklara geçilmiş. Her bir yaprak üçgen dilimi şeklinde yapılmış.

Lif modelinin yaprakları yapıldıktan sonra ise bu seferde çiçeklerin yapımına geçilmiş. Burada da yine aynı şekilde fıstıklar ile üçgen dilimleri yapılıyor. Her sırada eksiltmeler yapılarak çiçeğin dilimleri tek tek yapılmış. Çiçek dilimleri yapıldıktan sonra ise beyaz lif ipi ile çiçeğin kenarına tomurcuklar yapılmış. En sonunda ise ay çiçeğinin orta kısmı için küçük bir çiçek motifi de yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Ay çiçeği lif modeli yapımını öğrenmek için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu