ARKA ARKAYA DİZİLİ RENKLİ TIĞ OYASI YAPIMI

Arka arkaya dizilmiş olan renkli şık tığ oyası modeli yapımı

Sizlere değişik ve şık oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün Oya ve Dantel Dünyası Youtube kanalında gördüğüm ve çok beğendiğim arka arkaya dizili tığ oyası modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Görüntüsü ile dikkat çeken bu tığ oyası modeli yazma kenarlarında çok şık duracaktır. Model oldukça büyük ve gösterişli. Aşama aşama ilerleyen bu model çeyizleriniz içerisinde yer alan yazmaların kenarlarında çok şık duracaktır.

Detaylı yapım aşaması video içerisinde anlatılan bu tığ oyası modeli aşama aşama ilerlemiş. Öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Tığ batısından sonra yine yeşil ip ile alt zemin yapılmış. Burada yapılan alt zeminde arada örümcekler ve çiçeklerin alt kısmındaki yapraklar yapılmış.

Yeşil ip ile oya modelinin alt zemini yapıldıktan sonra beyaz ip ile yapılan yeşil yaprakların üzerine tekrar yaprak dilimleri yapılmış. En sonunda ise yine pembe ip ile aynı yaprak dilimleri yapılmış ve model bu şekilde tamamlanmış.

Video içerisinde modelin yapım aşaması ve sayıları özellikle belirtiliyor. Videoyu takip ederseniz sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Çok renkli ve şık olan bu oya modelini renkli ipler ile yapınca çok hoş duruyor. Yazmanın içerisinde bulunan renkler ile bu oyayı yaptığınız zaman harika bir el işi ortaya çıkacaktır.

Arka arkaya dizili tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu