ANANAS PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi ananas modelli patik yapımı

Bugün sizlere çok güzel yapımı da çok ama çok basit olan harika bir patik modelinin yapımını göstermek istiyorum. Özellikle çeyizler içerisine şık ve gösterişli bir patik modeli arıyorsanız bugün detaylı yapım aşamasını göstereceğim ananas patik modeli mutlaka göz atmanız gereken bir model.ANANAS PATİK MODELİ YAPIMI

Yeni ve farklı patik modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Özellikle kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek şık modeller olmasına ayrıca dikkat ediyorum. Bugün sizlere göstermek istediğim patik modeli de tığ ile yapılmış olan bir model.

Tığ işi patik modeli yapımına patiğin burun kısmından başlanmış. Burada klasik trabzan ile yapılan bir patik burnu yapılmış. Patiğin uç kısmı yapıldıktan sonra ise üzerindeki model kısmın yapımına geçilmiş. Yine burada da basit tığ işi teknikleri kullanılıyor.

Patiğin yapımı çok ama çok basit dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Video içerisinde çok güzel bir anlatım yapıldığı için burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu patiği yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu patiği yapabilir.

Patik yapımı için burada renk geçişleri olan bir patik ipi kullanılarak yapılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz dilediğiniz örgü ipi ile bu patik modelini yapabilirsiniz.

Ananas patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=I4POuM_AIRs

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCshFdKti4WxYB-xjbfq3CeA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.