AHUDUDU MODELLİ PONÇİK HIRKA

Bayanlar için ahududu modelli ponçik hırka yapımı

Bayanlar için çok güzel ve son zamanlarda oldukça fazla yapılan bir hırka modelini sizlere göstermek istiyorum. Daha önce sizlere ahududu modeli ile yapılmış bebek yeleği modeli göstermiştim. Bugün ise bu gösterişli örgü modeli ile yapılmış güzel bir bayan hırkası yapımını göstermek istiyorum.

Ahududu modeli birçok farklı örgü işinde kullanılan şık bir model. Bebek yeleği, hırkası, ceketi, kazağı yaparken kullanabileceğiniz bu modeli kendiniz için kazak, hırka, ceket, yelek yapımında da kullanabilirsiniz.

Bugün göstermek istediği ahududu modelli ponçik hırka gösterişli ve çok şık bir hırka. Hırkanın beden kısmında klasik bir örgü kullanılmış. Burada herhangi bir süsleme yapılmadan hırka bedeni sade tutulmuş. Ama hırkanın kollarına eklenen ahududu modeli ile çok gösterişli bir hırka oluşturulmuş.

Ahududu modelli ponçik hırka yapımında kollarda kullanılan ahududu modelini siz isterseniz beden kısmında da kullanabilirsiniz. Ama bence bu şekilde hırka çok şık duruyor. Kollarda da düşük kol tekniğinin oluşturulmuş olması daha iyi olmuş.

Ahududu modelli ponçik hırka yapımı için burada kalın bir ip kullanılmış. İpin markası Nako Spagetti. Şiş olarak ise ipe uygun olarak yine kalın bir şiş tercih edilmiş ve 9 numara şiş kullanılmış. Bu modeli ben daha önce bu şekilde tek renk ipler ile çok gördüm bence bu şekilde tek renk ipler ile model çok şık duruyor.

Ahududu modelli ponçik hırka yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu