AHUDUDU MODELİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Ahududu modelli yelek yapımı

Son zamanlarda en çok sevilen ve en çok beğenilen modellerden birisi ahududu modeli. Ahududu modeli yapımı basit olan oldukça şık bir model. Burada ahududu modelli bebek yeleği yapımını gösteren bir videoyu sizlere sunmak istiyorum.

Ahududu modelli bebek yeleği yakadan başlamalı olarak yapılmış. Buradaki videodan yakadan başlama tekniğini de öğrenebilirsiniz. Bu sayede bu yakadan başlama modelini farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Ahududu modeli çok şık duran bir model. Sadece bebek yeleği ve ceketi yapımında değil bayanlar için ceket ve hırka yapımında kazak yapımında da çok fazla kullanılıyor. İlerleyen günlerde sizlere bayanlar için ahududu modeli ile yapılmış olan ceket modellerini de sunmaya çalışacağım.

Burada gösterilen örnek modeldeki yelek 1-2,5 yaş arası bebekler için oldukça uygun. Orta kalınlıkta bebe yünü kullanılmış. Yaklaşık iki yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara örgü şişi kullanılmış.

Ahududu modelli bebek yeleği modeli yakadan başlanmış ve 79 ilmek üzerine kurulmuş. Yeleğin yapımı için burada yaka kısmından başlanmış ve detaylı bir anlatım sunularak bütün yeleğin anlatımı yapılmış. Yaka kısmında buradaki robadan farklı olarak kendi bildiğiniz her zaman yaptığınız sevdiğiniz bir yaka modelini de kullanabilirsiniz.

Ahududu modelinin yapımını burada öğrenebilir ve daha sonra farklı işlerde kullanabilirsiniz. İsterseniz ilmek sayısını arttırıp daha büyük yeleklerde yapabilirsiniz.

Ahududu modelli bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu