AFRİKA ÇİÇEĞİ MOTİF İLE ÖRGÜ YAKA YAPIMI

Örgü işlerinde kullanmak için sizlere sık sık değişik motif örnekleri gösteriyorum. Son yıllarda oldukça çok kullanılan motiflerden birsi de Afrika çiçeği örneği. Bugün sizlere bu motif ile hazırlanmış olan bir yaka modeli yapımı göstermek isterim. Afrika çiçeği örgü yaka modeli yapımı için ise aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.AFRİKA ÇİÇEĞİ MOTİF İLE ÖRGÜ YAKA YAPIMI

Örgü işlerinden yapılmış olan yaka modelleri son yıllarda oldukça popüler oldu. Bu yakaları hem günlük yaşamda hem de iş ortamında kullanabilirsiniz. Doğru giysiler ile kombinlendiğinde fazlaca şık duruyor. Bilhassa gömlek üstünde bu yakalar fazlaca şık duruyor.

Örgü yaka modeli yapımı için burada Afrika çiçeği modeli kullanılmış. Fakat isterseniz değişik modeller ile de yapabilirsiniz. Hatta bu şekilde değişik motif modelleri ile yakaları hazırlayıp satarak para kazanabilirsiniz. Bu motifin yapımını buradan öğrenip isterseniz değişik örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Yaka modeli yapımı için burada renk renk örgü ipleri kullanılmış. Elinizde kalan örgü iplerini kullanarak bu yakayı yapabilirsiniz. Mühim olan kullandığınız iplerin kalınlıklarının aynı olması gerektiğidir. İplerinizin kalınlığına gore de tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz. Isterseniz tek renk örgü ipleri ile de bu yaka modellerini yapabilirsiniz. Bu şekilde de fazlaca şık olacaktır.

Tığ işi örgü yaka modeli yapımı için burada 4 tane Afrika çiçeği motifi yapılmış. Aralardaki kısımlar için ise 3 tane üçgen motif kullanılmış. Burada video içinde her bir detay açıklanmış.

Videoda ilkin üçgen motiflerin yapımı açıklanmış. Sonrasında ise Afrika çiçeği motiflerinin yapımı açıklanmış. Videoda verilen anlatımı takip ettiğiniz sürece mesele yaşamadan bu motiflerin yapımını öğrenebilirsiniz. Motiflerin yapımından sonrasında ise motiflerin birleştirilmesi yapılmış. Motiflerin muntazam durması ve yakanın güzel olması için birleştirme aşamasına dikkat etmelisiniz.

Afrika çiçeği örgü yaka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@denedimoldu1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.