AFGAN MODELİ İLE TIĞ İŞİ ETOL ŞAL YAPIMI

Tığ işi etol şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün sizlere tığ işinden yapılmış olan çok güzel bir örnek göstermek istiyorum. Tığ işi etol şal modeli yapımı çok basit olan oldukça şık bir tasarım olmuş. Bu şal modellinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işlerinde en çok sevdiğim el işlerinden birisi şal modelleridir. Tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılan birbirinden şık şal modelleri var. Şal modellerinde etol şal ve üçgen şal çeşitleri var. Sizlere sık sık bu şal modellerinden yeni örnekler buldukça göstermeye çalışıyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar veya örgü işi yapıp satanlar bu modelleri kesinlikle takip etmeliler.

Bugün göstereceğim tığ işi etol şal modeli yapımında afgan modeli olarak adlandırılan teknik uygulanmış. Ama şal modelini tasarlayan kişi bu modeli uygularken bazı değişiklikler yapmış. Ben şal modelini görünce çok beğendim ve sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm için sizlerle yapım aşamasını paylaşmak istedim.

Afgan modeli genellikle iki renk ile yapılır. Birde ara kısımdaki sık iğneler üç sıra olarak yapılır. Ama burada şal modelinde tek renk kullanılmış ve sık iğneler de beş sıra olarak yapılmış. Bu şekilde çok şık kabartmalı bir model ortaya çıkmış.

Afgan modelli etol şal yapımı için Alize Super Lana Klasik örgü ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış. Elinizin sıklığına göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Burada bir şal modeli yapılmış ama bu örnek ile yelekler veya mevsimlik hırkalar da yapılabilir. Bence bu iki örgü işinde bu model çok güzel olur. Video içerisinde yapılan şal modelinin eni biraz kısa tutulmuş ama siz dilerseniz daha büyük bir etol şal yapabilirsiniz.

Şal modeli yapımı için istenilen uzunlukta zincir çekilip üzerine model yapılmış. Burada video içerisinde modelin yapımı çok güzel bir şekilde açıklanmış videoyu takip ederseniz sorun yaşamadan bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu