4 MOTİFLİ KOLAY BAYAN PANÇO MODELİ YAPIMI

Bugün sizlere bayanlar için yapılmış çok şık bir panço modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi ile yapılan bu kolay bayan panço modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz mevsimlik olarak da kullanabileceğiniz harika bir tasarım olmuş.4 MOTİFLİ KOLAY BAYAN PANÇO MODELİ YAPIMI

Daha çok kız çocukları için yapılmış olan panço modellerini sizlere göstermiştim. Bugün size göstereceğim panço modeli bayanlar için yapılmış olsa da daha küçük boyutlar ile kız çocuklar için de yapılabilir. Tığ işi ile yapılan bu panço modelinde motifler hazırlanıyor ve bu motifler birleştiriliyor. Siz videoda verilen detayları incelediğiniz de yapmak istediğiniz büyüklü için motiflerin ölçülerini belirleyebilirsiniz. Panço modelini dilediğiniz büyüklüklerde yapabilirsiniz.

4 motifli bayan panço modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan motiflerden oluşuyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ettiği sürece bu panço modelini yapabilir. Bu panço modeli mevsim geçişlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz her daim yanınızda bulunabilecek bir tasarım olmuş. Seçeceğiniz örgü ipleri ile sizler yaptığınız pançoyu daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Panço modeli yapımı için burada tek renk içerisinde kendinden hareketli bir deseni olan ip kullanılmış. Siz yün içerikli ipler kullanırsanız bu panço modeli kış aylarına uygun bir panço olur. Ama pamuk içerikli ipler kullanırsanız da her mevsim kullanabileceğiniz bir panço modeli yapmış olursunuz.

Tığ işi bayan panço modeli yapımında burada tırabzanlardan oluşan sıralar yapılmış. Burada yapılan model dışında dilerseniz hanım dilendi bey beğendi modeli de yapabilirsiniz veya bildiğiniz kolay bir tığ işi modeli de kullanabilirsiniz. Burada sizin dikkat etmeniz gereken en önemli detay motiflerin nasıl birleştirileceğidir. Bunu ise aşağıda verdiğim iki videodan öğrenebilirsiniz. Yapılan pançonun uç kısımlarına püsküller yapılarak da panço modeli yapımı tamamlanmış.

Kolay bayan panço modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.