3 BOYUTLU YAPRAKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Yapraklı 3 boyutlu bebek battaniyesi modeli yapımı

Bugün çok şık ve gösterişli bir bebek battaniyesi modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. 3 boyutlu olan bu battaniye modeli tığ ile yapılmakta. Erkek bebekler için de kız bebekler için de yapılabilecek bir battaniye modeli bu.

3 boyutlu örgü modellerinin farklı örgü işlerini sizlere daha önce göstermiştim. Bugün sizlere yine 3 boyut tekniği ile yapılmış olan çok şık bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum.

Yapraklı 3 boyutlu battaniye yapımı için burada her sırada farklı bir renk kullanılmış. Kız çocukları için bu şekilde bir battaniye yapabilirsiniz. İsterseniz pembe ve beyaz iplerde tercih edebilirsiniz. Erkek çocukları için ise mavi ve gri renkte iplerin uyumunda yararlanabilirsiniz.

Battaniye modeli 3 boyutlu diye gözünüz korkmasın. Aslında çok basit teknikler ile yapılıyor. Dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Bu detayları öğrenmek için videoda size verilen anlatımı takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

3 boyutlu yapraklı battaniye modeli yapımı için burada 3 numara tığ kullanılmış. Kullanılan iplerin hepsinin aynı kalınlıkta olması önemli. Yoksa model güzel durmaz. Burada battaniye modeli yapılırken bebe yünü kullanılmış.

Battaniye modelinin yapımı için orta kısımdan başlanmış. Trabzanlar yapılarak model ilerliyor. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz çok kolay bir şekilde modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

3 boyutlu yapraklı battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzoFvvlRyrYYQOMjGe_7nYg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu