3 BOYUTLU PRENSES PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi 3 boyutlu prenses patik modeli yapımı

Daha önce sizlere hırka, battaniye ve şapka modelinin yapımını gösterdiğim kız çocuk takımının bu sefer de pratiğini göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim 3 boyutlu prenses patik modeli sizlerinde hoşuna gidecek bir model.

Hırka, şapka ve battaniye modelinde olduğu gibi tığ işi prenses patik modeli yapımında da Nako Lüks Minnoş markalı ip kullanılmış. Yine pembe renk seçilerek güzel bir uyum yakalanmış. Bu patiğin süslemelerinde de kurdele fiyonk ve inciler kullanılmış. Bu şekilde çok güzel bir uyum yakalanmış. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu patik modeli sizlerinde hoşuna gidecek bir model.

Tığ işi patik modeli 1 yaş için uygun ölçülerde yapılmış. Siz yaptığınız bebek büyüklüğüne göre patiğin boyutunu değiştirebilirsiniz. Buradaki ölçüler için yaklaşık yarım yumak ipe ihtiyacınız olacak.

Patik yapımına burada patiğin üst kısmından başlanmış. Genelde patik kısımlarına taban kısımdan başlanır ama burada patik bilek kısmından başlanmış. Bu modele patik desek de aslında bilekten daha yukarıya kadar olan bir uzunlukta yapıldığı için bot şeklinde olmuş diyebiliriz.

Tığ işi trabzan modeli ile yapılan bu patik modeline 50 zincir çekilerek başlanmış. Zincirler üzerine trabzanlar yapılırken model kurulumu da yapılarak ilerlenmiş ve patiğin yapımına devam edilmiş.

3 boyutlu prenses patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu