ZİGZAG LİF MODELİ

Zigzag-Lif-Modeli-Yapımı

Şık ve gösterişli zigzag lif modeli

Bugün yine sizlere çok şık bir lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu lif modeli çeyizleriniz içerisine mutlaka eklemeniz gereken bir model diyebilirim. Ben bu lif modelini çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Zigzag lif modeli yapılan tığ işi teknikleri sayesinde puf puf yumuşak bir görüntüsü olan bir model. Bu lif modeli ile aslında çok şık bebek battaniyeleri de yapılabilir. Burada kullanılan pembe tonları ile çok güzel bir model oluşmuş. Bu şekilde farklı renklerde ipleri bir arada kullanarak battaniye modeli de yapabilirsiniz.

Lif modelinin yapımında her sırada farklı renklerde ipler kullanılmış. Bu sayede çok güzel dikkat çeken bir görünüm oluşmuş. Sizde bu şekilde birkaç rengi bir arada kullanabilirsiniz. Elinizde kalmış lif iplerini de kullanarak renkli bir model ortaya çıkartabilirsiniz.

Zigzag lif modeli yapılırken öncelikle yapılmak istenen ölçünün iki katı kadar zincir çekilmiş. Burada zincir sayısının çok olması önemli. Daha sonra yapılan bu zincir üzerine modelin kurulumu yapılıyor. Burada ise model kendini toplayarak daha küçük bir görünüm oluşuyor.

Lif modelinin yapımı için video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Siz buradaki anlatıma dikkat ederseniz lif modelini rahatlıkla yapabilirsiniz. Dilerseniz bu modeli büyültüp battaniyelerde yapabilirsiniz.

Zigzag lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzoFvvlRyrYYQOMjGe_7nYg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.