YAZMA KENARINA ÇİÇEK OYASI YAPIMI

Yazma-Kenarina-Cicek-Oyasi-Yapimi

Çeyizlik yazma kenarı için çiçek oyası yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok renkli ve gösterişli çiçek oyası modeli yapımını göstermek istedim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu oya modeli sizlerinde hoşuna gidecek olan bir model.

Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek şık oya modellerini bulmaya çalışıyor. Bende sizlere her zaman yeni ve farklı modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere göstermek istediğim oya modeli ise renkli oya ipleri ile yapabileceğiniz şık bir model.

Çeyizlik yazma kenarı oya modeli için öncelikle renkli çiçekler yapılmış. Burada çiçek dilimler halinde yapılmış. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu çiçek modelinde dikkat edilmesi gereken detaylar var. Video içerisindeki anlatımı takip ederek bu çiçeğin detaylı yapım aşamasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Çiçeği yaparken sayılara çok dikkat etmeniz gerekir bunu unutmayın. Yoksa burada olduğu gibi güzel bir çiçek modeli yapamazsınız.

Renkli oya ipleri ile yazma kenarına yetecek kadar çiçekler yapıldıktan sonra ise yapılan bu çiçeklerin yazma kenarına eklenmesine geçilmiş. Bunun için ise öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra aralardaki pimpirikler yapılmış Bu pimpirikler yapılırken ise çiçeklerin ekleneceği yeşil dal kısımları yapılmış. Bunların üzerine ise çiçekler eklenerek model tamamlanmış.

Yazma kenarı çiçek oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.