VİTRİN SALON TAKIMI MODELİ YAPIMI

Salon-Takımı-Dantel-Modeli

Salon takımı dantel modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için güzel bir salon takımı dantel modeli göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu model vitrin içlerinde çok şık duracaktır. Kısa sürede yapıp tamamlayacağınız bu salon takımı modelini çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Salon takımı danteli küçük motifler halinde işlenerek birbirlerine ekleniyor ve böylece şık bir dantel modeli ortaya çıkıyor. Video içerisinde dantel modelinin yapım aşamaları çok güzel bir şekilde anlatılmış. Bu dantel modeli basit tığ işi teknikleri ile yapıldığı için video takip edildiği sürece tığ ile dantel modeli yapmaya yeni başlayanlarda bu güzel salon takımı modelini yapabilirler.

Salon takımı danteli yapımı için orta kısımda halka kullanılmış. Bu halka en büyük halkaların bir küçüğü. Bu şekilde bir halka alabilirsiniz. Dantel modeli yapımına bu halka etrafının doldurulması ile başlanıyor.

Halkanın etrafı doldurulduktan sonra ise zincirler çekilerek halka etrafına batılıyor ve bu şekilde model devam ediyor. Dantel modeli buradan sonra bu şekilde ilerliyor. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz bu motifin nasıl yapılacağı ve sayıları verilmiş. Buradaki sayılara dikkat ettiğiniz sürece çok güzel bir dantel modeli ortaya çıkacaktır.

Salon takımı danteli için bu şekilde motifler yapıldıktan sonra bu motiflerin nasıl birleştirileceği de video içerisinde veriliyor. Buradan takip ederek zorlanmadan güzel bir dantel modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Salon takımı danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.