TOPİTOP PANÇO YAPIMI

Topitop-Panco-Modeli

Tığ işi topitop panço modeli

Kız çocukları için kolayca yapabileceğiniz çok şık bir panço modelini sizlere göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu panço modeli kırmızı ip ile yapılmış ve kırmızı başlıklı kız pançosu olarak adlandırılmış.

Topitop panço modeli çok şık ve yapımı oldukça basit olan bir model. Kız çocukları için yapılan bu panço modeli her yaştan çocuk için yapılabilir. Ayrıca bayanlar bu panço modelini kendileri için de yapılabilir.

Tığ ile yapılan topitop panço modeli buradaki örnekte 4 yaş için yapılmış. 46 cm boyunda olan bu pançonun ayrıca kapüşonu da bulunmakta.

Topitop panço modeli yapılırken iki tane ince ip birleştirilerek kalın bir ip elde edilmiş. Bunun için Nako Bayb Lüks Minnoş ipinden 3 yumak, Nako Lame Fine serisinden 3 yumak daha kullanılarak bu iki ip birleştirilmiş ve kalın bir ip elde edilmiş. Tığ olarak ise 4,5 numara tığ kullanılmış.

Topitop panço modeli yapımı için video içerisinde detaylı bir anlatılmış. Pançoya nasıl başlanması gerektiği ve neler yapılması gerektiği çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Tığ işi topitop panço modeline başlanırken öncelikle zincir çekiliyor ve bu zincirin üzerine model başlanıyor. Buradaki videoda size verilen anlatıma dikkat edin. Çünkü panço modelinin oluşması için dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Tığ işi topitop panço modeli yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Kız çocukları için yapabileceğiniz bu panço modeli çok şık bir el işi.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.