TOMURCUK MODEL PATİK YAPIMI

1x1.trans
Tomurcuk-Model-Patik-Yapimi

Tığ işi tomurcuk modeli ile patik yapımı

Daha önce sizlerle farklı patik modellerini paylaşmıştım. Bugünde yine çok şık yapımı oldukça basit olan tığ işi patik modeli yapımını paylaşmak istiyorum. İki renk ip ile işlenen bu patik modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak çok şık bir model.

Patik modeli yapımı için iki renk ip tercih edilmiş. Ön kısımdan başlanan patiğin uç ve topuk kısmında mavi ip kullanılmış. Ön kısımdaki tomurcuk modeli yapılırken ise mavi ip ile birlikte krem rengi ipte kullanılmış ve bu şekilde çok şık bir patik modeli oluşturulmuş.

tomurcuk-model-patik2

Tomurcuk model patik yapımı için patiğin uç kısmından başlanmış. Burada videodaki anlatıma dikkat ederek patik ucuna başlayabilirsiniz. Dilerseniz kendi ayak ölçünüze göre her zaman yaptığınız patik başlama şeklini de uygulayabilirsiniz. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz dilediğiniz ayak numarasına göre patik başlangıcı yapabilirsiniz.

Patiğin uç kısmı basit bir şekilde yapıldıktan sonra tomurcuk modelin yapımına geçilmiş. Burada da yine basit bir tığ işi tekniği uygulanıyor. Trabzan yapıldıktan sonra üzerine sanki fıstık yapılıyormuş gibi yapılıp tomurcuklar yapılıyor. Video içerisinde modelin yapımı çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli çıkartabilirsiniz.

En sonunda patiğin ön kısımı ayrılmış ve topuk kısmı da yapılarak patik modeli tamamlanmış. Oldukça basit olan bu patik modelini tığ ile örgü örmeyi bilen herkes rahatlıkla yapabilir.

Tomurcuk model patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPQ_7UX-mzi-jYBPh0MghKQ

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması ORTASI İLMEK TOPLAMALI TIĞ OYASI YAPIMI başlıklı makalemizde Ortası ilmek toplamalı tığ oyası yapımı ve tığ oyası modeli gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.