TIĞ İŞİNDEN ÖRGÜ TİŞÖRT NASIL YAPARIZ?

1x1.trans

Tığ işi tişört örgü türü

Tığ işi örgü yapımında bir farklılık. Değişik bir çalışma ve beğendiğim bir uygulama. Yabancı kaynaklarda gerçekten güzel örgüler var. Bu güzel çalışma da yine tığ işinden tişört örgüsü şeklinde karşımıza çıkıyor. Kalın iple yapılmış tığ işi kazak örgüsüne de benzeyen bu güzel çalışmanın anlatımını izleyerek sizde kendinize yada çocuklarınıza örebilirsiniz.

Tığ işi örgü çalışmalarını hep sevmişimdir. Bu güzel çalışmayı da sizler beğenecek ve boş vakitlerinizde yapmayı düşüneceksiniz. Değişik ve güzel çalışmaları daha önce sizlere sunmuştuk. Farklı ve anlatımı detaylı olan çalışmayı severek yapabilirsiniz.

tig-isi-orgu-tisort

Mor rengi sevmişimdir. Sizler değişik ve farklı sevdiğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Kalın tığ kullanabilir veya kendi malzemelerinizi ortaya çıkararak bu güzel örgü tığ çalışmasını yapabilirsiniz. Değişik ve güzel çalışmalardan birisi olarak bu uygulama arşivlenebilir diye düşünüyorum hanımlar.

tig-isi-orgu-tisort2

İlk başta uğraştırıcı olsa da kısa sürede hemen öğrenip, modeli kavrayabilir ve kısa sürede örgünüzü tamamlayabilirsiniz. Çocuklara veya sevdiklerinize hediye olarak da örebilirsiniz. Kış aylarında kalın olması nedeniyle tercih edilecek bir örgü kazak görünümlü tişört çalışması diyebiliriz.

tig-isi-orgu-tisort3

Bitmiş hali sonrası parçaları tamamlama aşaması. Kolay ve eğlenceli bir çalışma ile birlikte olduk. Anlatımını izleyerek sizlerde bu güzel çalışmayı yapmak isteyebilirsiniz. Yapmasanız bile farklı örgü olarak kenarda bu çalışmayı tutabilirsiniz.

tig-isi-tisort-orgu

Yabancı adı leaning double crochet olan çalışmayı yabancı bir arkadaşımız sunmuş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Benzer çalışmaları da var. Kanalını takip ederek değişik güzel sunumlarını inceleyebilirsiniz.

video kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCPHUmrE_GFgCEmX3xXBzy8g/videos

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması AFGAN BATTANİYE MODELİ YAPIMINA GÖZ ATALIM başlıklı makalemizde afgan battaniyeleri, afgan işleri ve afgan örgüleri gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

About Nurdan
En güzel örgü örneklerini araştırıp, önce kendim öğreniyorum ve daha sonra sizlerle paylaşıyorum. O kadar çok örgü çeşidi var ki, öğren öğren bitiremezsiniz hanımlar. Hadi başlayalım örgü öğrenmeye!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*