TIĞ İŞİ YATAK ÖRTÜSÜ VE BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Yatak-Ortusu-Ve-Battaniye-Modeli

Yatak örtüsü ve battaniye modeli

Yatak örtüsü ve battaniye modeli arayanlar için çok renkli güzel bir model göstermek istiyorum. Küçük kare motifler halinde yapılan bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Yatak örtüsü ve battaniye modeli olarak yapabileceğiniz bu modelde beyaz, yeşil, koyu pembe ve toz pembe renkleri bir arada kullanılmış.

Modele ilk baktığınızda farklı bir model gibi duruyor ama aslında basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir model. Sadece dikkat edilmesi gereken birkaç küçük detay var. Bu detaylarda video içerisinde anlaşılır bir şekilde anlatılmış.

Tığ ile farklı bir yatak örtüsü ve battaniye modeli yapmak isteyenler bu modele göz atmalılar. Model küçük kare motifler halinde yapılıyor. Birleştirilen bu küçük kare motiflerden sonra ortaya harika bir örgü işi çıkıyor.

Bence bu model ile sadece yatak örtüsü ve battaniye yapılmaz. Koltuk örtüsü de yapılabilir. Kalan örgü  iplerinizi değerlendirmek için aslında bu model iyi bir alternatif.

Yatak örtüsü ve battaniye modeli için burada neredeyse bir karış uzunluğunda bir model yapılmış. Siz isterseniz modeli büyütebilir veya daha da küçük yapabilirsiniz.

Modelin yapımına orta kısımdan başlanıyor. Beyaz ip ile önce zincir çekilmiş ve bu zincirler ile yuva yapılmış. Daha sonra bu yuvanın içerisine 3 tane grup halinde trabzanlar yapılmış. Modelin tamamında bu şekilde trabzanlar yapılıyor. Modeldeki çizgili görünümü yapmak için ise küçük bir detay yapılmış. Buda videoda açıklanmış.

Yatak örtüsü ve battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.