TIĞ İŞİ MANGO ELBİSE MODELİ YAPIMI

Mango-Elbise-Modeli

Kız çocukları için oldukça kolay tığ işi mango elbise modeli yapımı

Kız çocukları için yapabileceğiniz çok şık elbise modellerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün yine yapımı oldukça kolay olan basit tığ işi teknikleri ile yapılmış mango elbise modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaz aylarında da örgü işlerini rahatlıkla kullanabiliyoruz. Özellikle yaz aylarında kullanılabilecek ince, terletmeyecek örgü ipleri tercih edildiğinde çok güzel örgü işleri yapılabiliyor. Daha önce sizlerle de yazın kullanabileceğiniz farklı örgü işlerini paylaşmıştım.

Bugün ise Suna Hanım’ın güzel anlatımı ile yapılmış olan çok şık ve gösterişli bir kız bebek elbisesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu günlerde bebekler için hazırlayacağınız bu elbiseyi kısa sürede tamamlayarak önümüzdeki günlerde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tığ işi mango elbise modeli yapımı için Kartopu Bambu Sakura markalı ipten kullanılmış. Tığ olarak ise 2,75 mm’lik bir tığ tercih edilmiş. Burada elbise yapımı için 3 renk ip kullanılmış.

Elbise yapımı için öncelikle roba bölümü örülmüş. Burada çok güzel askılı bir roba modeli yapılarak başlanmış. 144 zincir çekilerek robanın yapımına başlanmış. Burada robanın yapımını detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıda verdiğim videoyu takip etmelisiniz. Bu robayı öğrenerek dilerseniz başka örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Tığ işi mango elbise modeli yapımı için aşağıda siz verdiğim iki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.