TIĞ İŞİ İLE KURDELE YAPIMI

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

tığ işi kurdele yapılışı

Kurdele, oldukça fonksiyonlu bir aksesuar olup, hemen hemen her yerde kullanım imkanı sunmaktadır. Tığ işi kurdele yapımı ise oldukça kolay olup, normal fiyonk şeklinde yapılırken son zamanlarda tığ işi ile kurdele yapımı da oldukça popüler olmuştur.

Tokalar da, örgü işlerinden olan yeleklerde, bebek kıyafetlerinde, normal penyelerde ve her yerde aksesuar olarak kullanım alanları bulunmaktadır. Peki, tığ işiyle kurdele nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

TIĞ-İŞİ-İLE-KURDELA-YAPIMI2

Kurdele yapımı için öncelikli olarak 2,5 numaralı tığ temin ederek ve orta kalınlıkta olan istediğiniz renk pamuklu ip temin ederek yapıma hazırlık yapabilirsiniz.

TIĞ-İŞİ-İLE-KURDELA-YAPIMI3

23 tane zincir çekerek kurdele yapımına başlayabilirsiniz. Zincir işlemini tamamladıktan sonra 3. Halkaya batarak örmeye devam ediyorsunuz.

TIĞ-İŞİ-İLE-KURDELA-YAPIMI4

Örgü işlemini tamamladıktan sonra kurdelenin oluşması için iğne yardımı ile ördüğünüz halkaların arasından resimde de olduğu gibi batarak fiyonk un oluşmasını sağlamalısınız. Aynı işlemi örgünün arka yüzüne de uygulamalısınız.

TIĞ-İŞİ-İLE-KURDELA-YAPIMI5

İşlemi tamamladıktan sonra ise son olarak bağlama işlemini yaparak orta kısmını ip ile doluyorsunuz. Bu şekilde şık bir kurdele bitmiş oluyor.

TIĞ-İŞİ-İLE-KURDELA-YAPIMI6

Şık renkli kurdeleleri oluşturarak aynı zaman da yastıklarda, yatak örtülerinde, tokalarda, kolye yapımlarında ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz.

Bunlar şıklık katmak amacı ile harika bir görünüme sebep olacaktır. Aynı zaman da çocuklarınızın odasında da belli yerlerde kullanabilirsiniz. Bu çocuklarınızın da ilgisini çekecek olup, onlarında hoşuna gidecektir. Renk tercihi tamamen sizlere aittir.

Tığ İşi İle Kurdele Yapımı Videosu;

Video Kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması PENYE İP İLE SEPET YAP başlıklı makalemizde kolay sepet yapımı, örgü sepet yapımı ve penye ip ile örgü sepet gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.