TIĞ İŞİ FISTIKLI YELEK MODELİ YAPIMI

Fistikli-Yelek-Modeli

Fıstıklı şık ve kolay bir bayan yelek modeli

Bayanlar için hem şiş örgüsü ile yapılmış olan hem de tığ işi ile yapılmış olan farklı yelek modellerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugünde yine yapımı oldukça basit olan gösterişli ve şık bir fıstıklı yelek modeli örneğinin yapımı sizlere vermek istiyorum.

Bayan yelek modelleri için yeni ve farklı tığ işi modelleri sizlere sunmaya devam ediyorum. Daha önce sizlerle çok farklı modeller paylaşmıştım. Bu modeller içerisinde kolay olan modeller olduğu gibi zor olan modellerde yer almakta.

Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu modellerin detaylı yapım aşamalarının olduğu videoları takip ederek modellerin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Fıstıklı bayan yelek modeli yapımı çok kolay olan bir model. Burada dikkat edilecek detay hangi sırada ne yapılacağıdır. Model iki sıra üzerine oluşuyor. Bu iki sırada tığ işinin en basit teknikleri olan trabzan ve fıstık modeli yapılmış. Yani modelin yapımı gerçekten çok basit.

Video içerisinde öncelikle yelek modeli yapımına başlanırken ilk sırada model kurulumunun nasıl yapıldığı anlatılmış. Daha sonra ise burada verilen örneğin anlatımı detaylı bir şekilde yapılmış. Yelek modeli yapımı için videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede kolaylıkla modelin yapımını öğrenebilir ve kendinize, çeyizinize harika bir yelek yapabilirsiniz.

Fıstıklı yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.