TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI

Tig-İsi-Ceyizlik-Sal-Modeli-Yapimi

Tığ işi kolay üçgen çeyizlik şal modeli yapım

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı çok basit olan ama oldukça gösterişli bir model. Bu şalın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için sizlere yeni tığ işi örnekler göstermeye devam ediyorum. Özellikle şiş örgüsü bilmeyen ve farklı şal modelleri denemek isteyenler tığ işinden yapılmış olan bu şal modellerini inceleyebilirler. Bugün göstereceğim şal modeli de oldukça basit olduğu için tığ işi ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu şal modelini videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.

Tığ işi şal modeli yapımı için angora şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Burada açık mavi bir renk kullanılmış ve renk çok güzel olmuş. Bu şal modeli her renk ip ile yapılabilir.

Şal modeli yapımına 6 zincir çekilip bir yuva oluşturularak başlanmış. Bu şal modeli köşeden başlanıp yapılıyor. Model yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Şal modelinde dikkat edeceğiniz en önemli detay artırmaların nerede yapılacağı. Bu da video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Şal modeli yapılırken kenar kısımdaki örme işlemi yapılmıyor. Şal modeli tamamlanınca kenar çerçevesi yapılıyor. Bunun için de ayrıca bir videolu anlatım yapılmış. Bunu da aşağıdaki ikinci videodan takip edebilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.