TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK MOTİFLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ

Tig-İsi-Çeyizlik-Motifli-Havlu-Kenari-Dantel-Modeli

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarına yapılacak çok güzel bir dantel modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim motifli havlu kenarı danteli modeli motifler halinde yapılarak birbirine eklenmiş olan bir model. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için yeni örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün havlu kenarına yapılmış olan bir dantel modeli göstermek istiyorum. İki renk ip ile yapılmış bu dantel modeli havlu kenarları çok şık duracaktır. Havlunun içinde desenler varsa bu desenlere uygun renkte bir dantel ipi seçebilirsiniz. Burada ana renk olarak beyaz dantel ipi kullanılmış orta kısımdaki çiçek motifinin yapımı için sarı renkte oya ipi kullanılmış.

Tığ işi havlu kenarı danteli yapımı için sarı oya ipi ile tığ işi tekniklerinden kullanılarak küçük bir çiçek motifi yapılmış. Daha sonra yapılan motifin etrafı beyaz dantel ipi ile örülerek çiçek motifi büyütülmüş. Bu motifler havlu kenarına gelecek uzunlukta yapılarak birbiriyle ile birleştirilmiş. Çiçek motifleri yapıldıktan sonra beyaz dantel ipi ile kenar bandı yapılmış kenar bandı için küçük kare kutular yapılmış bu şekilde model tamamlanmış.

Dantel modelinin yapımı çok basit videodaki anlatımı da takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu güzel modeli yapabilirsiniz. Tığ işi ile dantel modeli yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu güzel örneği yapabilir.

Motifli havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.