TAÇ YAPRAKLI BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Tac-Yaprakli-Bebek-Yelegi-Yapimi

Bebekler için şiş örgüsü yelek yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan çok şık bir bebek yeleği modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Taç yapraklı bebek yeleği modeli yakadan başlanan oldukça gösterişli ve kolay bir model. Bu yeleğin yapımını aşağıdaki videolardan öğrenebilirsiniz.

Bebeleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzle bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Daha öncede sizlere farklı yelek modelleri göstermiştim. İsterseniz bunları da inceleyebilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek yeleği modeli yakadan başlanan bir örgü işi. Burada yaka kısmında yaprak modeli yapılmış. Yapraklı bir şekilde yapılan roba kısmından sonra yeleğin beden kısmında da boydan bir şekild euzun yaprak şeriti yapılmış.

Daha önce yakadan başlayarak yelek modeli yapmayanlar videoda verilen anlatımı takip ederek kısa sürede bu yeleğin yapımını öğrenebilirler. Video içerisinde her zaman olduğu gibi çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Zaten ilk video içerisinde yakanın yapımı anlatılmış ve bütün detaylar burada verilmiş. İkinci videoda ise yeleğin beden kısmının nasıl yapılacağı açıklanmış.

Yapraklı bebek yeleği yapımı için bebek yünü ipler kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise ipe uygun olan misinalı bir şiş kullanmalısınız. Orta kalınlıkta ipler tercih ederseniz model daha güzel duracaktır.

Burada yapılan yelek modeli için 94 ilmek başlanmış. Daha sonra ise 8 tane ilmek arttırılarak 102 ilmeğe çıkartılmış. İlmek sayısının nasıl arttırılacağı da video içerisinde açıklanmış.

Taç yapraklı bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.