ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE TAVŞAN KULAKLI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Sis-Orgusu-İle-Tavsan-Kulakli-Orgu-Modeli-Yapimi

Tavşan kulaklı örgü modeli nası yapılır?

Şiş örgüsü ile yapılan çok şık bir örgü modelinin yapımını daha sizlerle paylaşmak istedim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tavşan kulaklı örgü modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir model.

Bugün sizlere yine yapımı oldukça basit ve değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz bir şiş örgüsü modeli göstermek istedim. Farklı renkteki örgü iplerini bir arada kullanarak yapabileceğiniz bu model özellikle çocuklar için yapılabilecek örgü işlerinde çok şık olacaktır.

Tavşan kulaklı örgü modeli ile çocuklar için kazak, hırka, yelek veya süveter; bere, boyunluk, atkı  yapabilirsiniz. Bunlar dışında bebek battaniyesi yapımında da bu model kullanılabilir. Bu örgü modeli ile yapacağınız örgü işleri için kız çocuklarına veya erkek çocuklarına uygun renklerde örgü ipleri seçebilirsiniz. Buradaki örnek anlatımda gördüğünüz gibi model her renk ip ile çok şık oluyor.

Modelin yapımı için istenilen uzunlukta ilmek alındıktan sonra önce lastik örgüsü yapılmış. Burada lastik için haroşa örgüsü yapılmış. Daha sonra diğer renge geçilerek modelin yapımına başlanıyor.

Şiş örgüsü ile tavşan kulaklı örgü modeli yapımı için videodaki anlatımın takip edilmesi yeterli olacaktır. Burada modelim yapımı ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Özellikle şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar burada yapılan anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilirler.

Tavşan kulaklı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.