ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE FISTIKLI BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Sis-Orgusu-İle-Fistikli-Bayan-Yelek-Modeli-Yapimi

Çeyizlik fıstıklı yelek modeli yapımı

Yelek modelleri için bugün size görünce çok beğendim sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm bir yelek modeli göstermek istiyorum. Çeyizlik fıstıklı yelek modeli için aşağıda size detaylı yapım aşaması içeren bir video sunacağım burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni modeller bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün şiş örgüsü ile yapılmış olan harika bir yelek modelini sizlere göstermek istiyorum. Burada video içerisinde modelin yapım aşamaları küçük bir örnek model olarak anlatılmış. Siz buradan detayları öğrenerek yelek modelini istediğiniz ölçüde başlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan yelek modeli yapımı için burada örnek anlatımda simli angora ip kullanılmış. Açık krem rengi ip seçilmiş ve bu ip ile çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Çeyiz için bu yelek modelini yapacaksanız krem rengi ip kullanmanız iyi olacaktır.

Burada yapılan model 12 ilmek üzerine kuruluyor. Birde üç tane kenarda kenar ilmeği alınmış. Model yapımında düz örgü kullanılıyor. Buradaki en önemli detay dilimler üzerindeki fıstıkların yapılması. Bu fıstıklar tığ ile yapılıyor. Şiş örgüsü ile desenler yapıldıktan sonra tığ ile modelin üzerinden fıstıklar yapılıyor. Model bu şekilde ilerliyor. Modelin yapımı basit. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modelin detaylı yapı aşamasını öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik fıstıklı yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.