PUF ÇİÇEKLİ FIRFIRLI LİF MODELİ YAPIMI

Puf-Cicekli-Firfirli-Lif

Çok şık ve renkli puf çiçekli lif modeli yapımı

Lif modelleri için daha önce sizlerle birçok örnek paylaştım. Özellikle el işi yapıp satanlar veya çeyizleri için hazırlık yapanlar daha önce gösterdiğim modellere göz atarlarsa çok şık ve farklı modelleri görebilirler.

Bugün yine sizlere yapımı hem çok basit ve zevkli olan görüntüsü ile hemen dikkatleri üzerine çekecek gösterişli bir lif modelinin yapımını göstermek istiyorum. Puf çiçekli fırfırlı lif modeli görenlerin dikkatini çekecek olan bir model diyebilirim.

Lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi yardımı ile lifin taban kısmı yapılmış. Burada 6 tane dilimden oluşan klasik yıldız model tekniği uygulanarak bir lif tabanı yapılmış. Lifin fırfır görünümünün oluşması ise yapılan bu taban kısmının son sırasında oluyor.

Bunun için videoda verilen detaylı anlatıma dikkat edip bu fırfırın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Lifin taban kısmı yapıldıktan sonra ise puf çiçeklerin yapımına geçilmiş. Bunun için ise farklı renklerde lif ipleri kullanılarak tek tek puf çiçeklerin yapımına başlanmış ve daha sonra bu çiçekler birbirleri ile birleştirilerek çiçeklerin yapımı tamamlanmış.

En sonunda lif modeli yapımı için yapılan bu puf çiçekler ve taban kısmı birleştirilerek ortaya harika bir el işi çıkartılmış. Modelin detaylı yapım aşamasını takip ederseniz kısa sürede bu lifi yapabilirsiniz.

Puf çiçekli fırfırlı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.